AFS žiniasklaidoje

Lietuvių mokslininkai sukūrė permatomą veido kaukę – paaiškino, kuo ji pranašesnė už kitas

Kauno technologijos universiteto (KTU) mokslininkai sukūrė permatomą apsauginę kaukę. Pritaikius specialią nanotechnologiją, filtruojantis permatomas sluoksnis neslepia emocijų, tačiau savo apsauga nuo virusų lenkia įprastas medicinines kaukes.

Vienas šios inovacijos kūrėjų – „Futura Scientia“ valdybos narys, KTU profesorius Dainius Martuzevičius.

Išsamiau: https://www.lrt.lt/naujienos/mokslas-ir-it/11/1581837/lietuviu-mokslininkai-sukure-permatoma-veido-kauke-paaiskino-kuo-ji-pranasesne-uz-kitas 

 

 

Lietuvių mokslininkė savo kelią pradėjo tapusi mokytoja: kuria ir eilėraščius, iš kurių galima pramokti chemijos

Portalas LRT.lt interviu cikle „Mokslo moterys“ publikuoja interviu su chemike, Fizinių ir technologijos mokslų centro profesore, „Futura Scientia“ nare Rasa Pauliukaite.

„Pirmas mano noras buvo būti balerina, o antras – aktore. Jau mokydamasi mokykloje norėjau tapti mokytoja. O vyresnėse klasėse, prisižiūrėjusi detektyvų, norėjau būti policijos eksperte ir tyrinėti įkalčius. Beje, tada jau kirbėjo noras tapti mokslininke, profesore, bet man tai atrodė tokia utopija, nes tik labai protingi žmonės gali tapti mokslininkais“, – portalui LRT.lt pasakoja mokslininkė. 

 

Apie Lietuvos mokslo tarybos Achilo kulną

Nacionaliniame Airijos Golvėjaus universitete dirbantis dr. Darius Čeburnis, kuris priklauso ir „Futura Scientia“ valdybai, nuo 2011 metų yra nuolatinis Lietuvos mokslo tarybos (LMT) ekspertų komisijų narys.

Portale LRT.lt publikuotame straipsnyje mokslininkas dalijasi patirtimi ir požiūriu į LMT, įvardija jos stipriąsias ir silpnąsias puses, pateikia pasiūlymų šios organizacijos veiklos efektyvumui gerinti.

„Futura Scientia“ kreipėsi į Seimą ir ministerijas dėl esminių mokslo valdymo bei finansavimo problemų

Šią savaitę „Futura Scientia“ kreipėsi į Seimo Švietimo ir mokslo, Ateities komitetus, Švietimo, mokslo ir sporto bei Ekonomikos ir inovacijų ministerijas su siūlymais pagerinti moksliniams tyrimams ir eksperimentinei plėtrai (MTEP) skiriamų lėšų įsisavinimo efektyvumą mažinant administracinę naštą, gerinant skaidrumą ir mokslinių įstaigų bendradarbiavimą su verslu. 

Plačiau: https://www.15min.lt/mokslasit/straipsnis/technologijos/mokslininku-asociacija-kreipesi-i-valdzia-del-esminiu-mokslo-valdymo-bei-finansavimo-problemu-646-1510030  

Jūrų biologas iš JAV Ramūnas Stepanauskas: vaikystėje mane įkvėpė gamtininkas Ričardas Kazlauskas

Iš Marijampolės kilęs jūrų biologas, „Futura Scientia“ narys dr. Ramūnas Stepanauskas jau kone trisdešimt metų gyvena užsienyje, dabar dirba Jungtinėse Amerikos Valstijose, Meino valstijoje įkurtoje „Bigelow“ Vandenynų mokslo laboratorijoje. 

LRT laidoje „Keturi milijonai“ jūrų biologas dr. R. Stepanauskas pasakoja apie polinkį domėtis aplinka, kažkada įkvėptą gamtininko Ričardo Kazlauskos, ir šiuolaikinį mokslininko gyvenimą. 

Laidoje „Kultūringai su Nomeda“ dalyvavo mūsų asociacijos narys

Nomedos Marčėnaitės vedamoje laidoje „Kultūringai su Nomeda“ dalyvavo mūsų asociacijos narys, Vilniaus universiteto Gyvybės mokslų centro Biotechnologijos instituto profesorius Daumantas Matulis.

Jis kartu su šio centro studente, praeitų metų „Vilnius-Lithuania iGEM“ komandos vadove Ieva Lingyte kalbėjo apie mokslininkams aktualius klausimus ir problemas, aptarė šios komandos pergalę (jau antrą kartą) tarptautiniame sintetinės biologijos konkurse „iGEM“.

Laidos įrašas (klausytis nuo 30 min.). 

Log in